Czy lubisz jeździć na wycieczki klasowe?

Piątek, 2014-08-01

Imieniny:

Jarosława, Justyny

Akcje charytatywne

Jesteś tu: » Strona startowa » Samorząd Uczniowski » Akcje charytatywne

Akcje charytatywne przeprowadzone w szkole odgrywają dużą rolę – uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych , rozwijają uczucia empatii, kształtują również pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w takich działaniach. Już na początku roku szkolnego 2009/2010 – w odpowiedzi an apel Fundacji „Pomóż i Ty” - wzięli udział w akcji zbierania pieniędzy. Członkowie Samorządu Uczniowskiego rozprowadzali wśród uczniów klas 4-6  „cegiełki” - zakładki do książek i zebrali 190 zł. 16 września podsumowano akcję, a zebrane środki przekazano na rzecz niepełnosprawnego Arka.

Opiekunki SU włączyły naszą szkołę również do ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza” (X edycja, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej)

Od 23 listopada do 4 grudnia 2009 r. w klasach 4-6 trwała zbiórka pieniędzy. Udało się zebrać 651 zł 36 gr, zostały one przekazane Towarzystwu „Nasz Dom” z przeznaczeniem na dzieci z domów dziecka.

Ponadto w grudniu uczniowie zaangażowani w pracę Samorządu  wykonali losy na Mikołajkową Loterię dla klas młodszych.

Postawa życzliwości wobec innych okazała się szczególnie cenna przed Świętami Bożego Narodzenia.

Wszystkie zadania podjęte przez SU, pod nadzorem opiekunek, stworzyły silną więź między uczniami i rozwijały poczucie odpowiedzialności za podejmowane działania.

Okazało się, że oprócz bieżącej pracy na terenie szkoły, uczniowie chętni są do niesienia pomocy innym.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"

Mentor YDP Entelo